07 | 12 | 2019

Halloween w naszej szkole

Na języku angielskim w naszej szkole poznajemy nie tylko słownictwo, gramatykę i literaturę Anglii, bierzemy również udział w lekcjach kulturowych  m.in. o tematyce Halloween. Uczniowie poznają   na nich historię, pochodzenie tego święta, które jest bardzo popularne w krajach anglosaskich. Aby głębiej zrozumieć ten zwyczaj w  ostatnim tygodniu października zorganizowaliśmy  Halloween - święto duchów. Z tej okazji spotkało się w naszej szkole wiele mrocznych postaci. Pomimo, iż większość z nich była bardzo upiorna, to tak naprawdę nikt się nie bał. Podziwialiśmy swoje kostiumy, pomysłowość i oryginalność oraz sztukę makijażu, której nie powstydziliby się najlepsi charakteryzatorzy filmowi. Najważniejsze było to, że wokół panowała ekscytacja, dreszczyk emocji oraz było wiele śmiechu i radości. Dobrej zabawie towarzyszyły konkursy  m.in.  na najciekawsze przebranie. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez panią wicedyrektor Violettę Świder zwycięzcom konkursów oraz podziękowań dla uczniów, którzy chętnie i z wielkim zaangażowaniem przystępowali do rywalizacji. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali nagrody, a każdy uczestnik zabawy został na zakończenie poczęstowany słodyczami. Ten bardzo nietypowy i pełen wrażeń dzień, który ubarwił nam szkolną codzienność, został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski SP i nauczyciela języka angielskiego- p. M. Feruś.

Tekst i  foto Joanna Sowierszenko